Nimet Abla ve Milli Piyango

nimetablaTürkiye'de Milli Piyango denince akla ilk gelen isimlerden birisi Eminönündeki "Nimet Abla" gişesidir. Ben de bu sene bu gişeden bilet alacağım diye kendi kendime söz verdimse de bir türlü şu biletlerden alamadım.

Bir türlü zaman bulup gidemiyorum. Gerçi bu iş şans işi ama işte bu gişenin de hatırı sayılır bir kazandırma tarihi var. Ama tabi bunda aşırı talep ve en çok bileti buranın satmasının da payı var.

Beş kişi ayrı ayrı gişelerden bilet yetiştirmekte zorlanıyormuş diye duydum. En kısa zamanda kendim de gidip göreceğim.

Bu arada bugün Bostancı'dan eve doğru gelirken seyyar bir Milli Piyangocu bağırıyordu: "Yılbaşı biletleri burda!" Bir amcaya yanaştı satmak için..."Amca Yılbaşı Biletleri..."

Amca: "Ben oynamam ondan" (ilginç bakışlarla satıcıyı süzerek). Adamın ilginç cool tavrına mı takılayım yoksa satıcının o soğukta ulan yine bilet satamadık hem de amcanın tekine denk geldik bakışına mı üzüleyim bilemedim.

Amca da hakkaten ilginç, milli piyangoyu zihninde öyle bir yere oturtmuş ki sanki kendisini kumar masasında poker oynamaya zorluyorlar...Almazsan alma...Satıcıya dönüp, "ben oynamam" ne demek? Hayır tabi amcanın psikolojisini de anlamadım belki o da ayrı bir bohemin içindedir fakat garip bir dumur hikayesi işte...

Sözü uzattım. İstanbul'daysanız şansınızı deneyin...Bir bilet alın...Ya çıkarsa...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar