The Hangover-Felekten Bir Gece

The-Hangover


Uzun zamandır şöyle sağlam bir komedi filmi izlemedim diyorsanız işte tam size göre süper bir 2009 filmi: The Hangover. Aslında tam çevrimi "Geceden Kalma". Türkiye'de "Felekten Bir Gece" olarak gösterime girmiş. Ben yeni izleme şansı buldum ve izlemeyenler için kesinlikle önereceğim filmlerden birisi...


Filmin IMDB puanı ile başlayalım isterseniz. Tam 10 üzerinden 8 almış. IMDB'yi bilenler bu puanı almanın kolay olmadığını bilirler. Filmi izlediğiniz zaman da bu puanı hakettiğini düşüneceksiniz.


Filmde arkadaşlarının düğününden iki gün önce bekarlığa veda partisi vermek için Las Vegas'a giden dört arkadaş, sarhoş oldukları parti gecesinin sabahında odalarında bir kaplan, tavuklar ve dolapta ağlayan altı aylık bir bebek ile uyanırlar. Ayrıca damat ortada yoktur. Bir gece öncesine dair hiçbirşey hatırlamayan üç arkadaş ip uclarını takip ederek işlerin nerede kontrolden çıktığını bulmak zorundadırlar. En önemlisi de damadı bularak zamanında Los Angeles'a düğününe yetiştirmeleri gerekmektedir.


Filmde Mike Tyson gibi sürpriz oyuncular da var. Ancak özellikle Alan karakterini oynayan Zach Galifianakis'e dikkat. Afişteki kendisidir. Kucağındaki bebek de "Sevimli Tyler"...


Bir yerlerden bulun izleyin. Özellikle finali harika...

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. Ne filmdi sahi, defalarca izleyebilirim, Alan ve sapık solist hakikaten hakkını vererk oynamışlardı. Ti üzerine kurulu salak Amerikan filmlerine hiç benzemeyen sahici güzel bir komedi filmi.

    YanıtlayınSil
  2. Filmin konusunu bilmeden izleyince insan daha çok meraklanıyor doğrusu...

    YanıtlayınSil