2010 ve Zam


2010 yılına yapılan sürpriz zamlarla beraber girdik. Özellikle benzine yapılan zam bundan sonra benzinli araç kullananları ciddi anlamda etkileyecek. Nerdeyse 4 lira sınırına dayanmış bir litre fiyatı söz konusu.


Vergi toplama konusunda sıkıntılar yaşayan devlet bu açığı zamlarla kapatmaya çalışıyor. Ancak bu durum da halkın daha zor koşullarda yaşamasına neden oluyor. Zaten petrol türevlerine yapılan zamlar nakliye ücretlerini nakliye ücretleri de gıda ürünlerinin zamlanmasına neden oluyor.


Hadi o biraz dolaylı desek bile yakında hususi araç kullanan kalmayacak. Herkes dizel ya da LPG'li araçlara yönlenmek zorunda kalacak. Bu gidişle "dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülke" olmaya devam edeceğiz.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

  1. en pahalı benzini kullanan ülke biziz, doğru fakat nedense mağazalar ağzına kadar dolu. Ben krizi hala göremedim.

    YanıtlayınSil
  2. Valla bu tesbite katılmamak elde değil. Ben de alışveriş merkezlerindeki hareketliliği anlayamıyorum. Ancak burada harcanan paranın büyük bir kısmı kredi kartları aracılığı ile yapılıyor. Sanırım bu faktörü de hesap etmemiz gerekir. Olmayan bir paranın savurganlığı adında yeni bir makale fikri oluştu bende...Bu konu üzerinde çalışacağım...

    YanıtlayınSil
  3. en pahalı benzin bizde, ikinci bizimkinin yarısı ???

    YanıtlayınSil