Müjdat Gezen 50.Yıl


Müjdat Gezen'in sanat yaşamındaki 50. Yılını kutladığı Maslak Tim'deki geceye ben de katılma fırsatı buldum. Kısaca özetlemek gerekirse muhteşem bir geceydi. Sanat ve siyaset dünyası bu geceye yoğun bir ilgi gösterdi diyebilirim.


Müjdat Gezen'i tiyatroya kazandırdığı oyuncular ile biliyoruz. Tam bir tiyatro aşığı, işini çok seven ve pozitif enerjisini etrafına aktaran bir isim. Düzenlediği 50.yıl gecesi de ne kadar sevildiğini bir kez daha ortaya koydu.


Hemen hemen bütün sanat dünyası bu geceye iştirak etti. Maslak Tim Show Centre tek kelimeyle harika bir salon. Yalnız salonun alt kısmındaki köşe bölümlerden sahneyi izlemek gerçekten zor. Bunu da ufak bir eleştiri olarak buraya ekleyelim.


Gece, Müjdat Gezen Sanat  Okulu öğrencilerinin sunuculukları ile başladı. Halit Kıvanç'ın Müjdat Gezen ile ilgili anılarını anlattığı bölüm güzeldi. Onu tanıyanlar sahneye birer birer çıkıp ondan bahsettiler.


Mustafa Alabora, Kandemir Konduk, Halit Kıvanç ve daha birçok ünlü bu şekilde sahnede bir kaç dakikalık konuşmalar yaptılar.


Benim en çok beğendiğim sürpriz ise Fahir Atakoğlu ve Sezen Aksu'nun sahneye çıkmaları oldu. Müthiş bir piyanisti canlı olarak dinleme şansını da böylece yakalamış oldum.


Ve hemen ardından Sezen Aksu'nun muhteşem şarkıları...


Sonuç olarak güzel bir geceydi. Biz de buradan Müjdat Gezen'in 50.yılını kutluyor ve nice senelere diyoruz...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar