Gençlerbirliği-Fenerbahçe Maçı


Ankara'nın soğuğunda oynanan maçta soğuğun yanında Gençlerbirliği'nin sert futbolu da vardı. 0-0 sonuçlanan maç Fenerbahçe'nin zirve iddiasında büyük bir yara almasına neden oldu.


Fenerbahçe ofansif üretkenliğini kaybetmiş durumda. Son maça göre Mehmet Topuz ve Gökhan Ünal sahadaydı bu gece. İkisi de vasatın üzerine çıkamadılar.


Alex'in yokluğunda forma şansı bulan Deivid ise bir gol pozisyonu dışında sahada yoktu. Daum takıma defans yapmayı öğretirken nasıl atak yapılacağını es geçmiş sanırım. Gökhan Gönül dışında çırpınan oyuncu yok.


Guiza deseniz maçtan önce kendini kadroda göremeyince ısınmaya çıkmıyor. Sanki maçta oynasa hat-trick yapacak!


Gençlerbirliği takımı ise karakteristiği haline gelen sert futbolunu bu maçta da sürdürdü. Öyle ki bazan Fenerbahçe'li oyunculara "tekme-tokat" dalacaklar sandım. Santos bile isyan edip önüne gelene dirsek atmaya başladı.


Gençlerbirliği net ataklar geliştiremedi bu da Lugano ve Bilica tercihinin şu dönem için doğru bir defans tercihi olduğunu gösteriyor. Ama Alex olmadığı zaman takım pozisyona bile giremiyor. Geçen sefer de söyledim, Alex'i eleştirenler bir kez daha düşünsün.


Bu maç Fenerbahçe'nin zirve iddiasını en alt seviyeye indirdi. Bursaspor yarın kazanırsa ve Diyarbakırspor maçından da alacağı üç puanla farkı 6'ya çıkaracak. Ligde daha çok şey değişebilir fakat bu motivasyon ve takım dizilişi ile bırakın şampiyonluğu ilk 4 bile zor görünüyor.


Takımın silkelenmesi ve kendine gelmesi lazım. Daum bu konularda tecrübelidir. Son periyodlarda yapılan atakları da sever. Açıkcası bu saatten sonra Fenerbahçe'den sürpriz bekliyoruz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar