Kurtlar Vadisi Pusu dizisi 82. ve 83. bölümleriyle yine izleyenlerini şaşırtmayı denedi. Elini işlerden çeken ve balık tutmaya başlayan Polat, ateşin ortasında yalnız kalan Memati ve öldüğü sanılan Abdulhey'in ortaya çıkmasıyla KVP senaristleri diziye yeni bir dinamizm katmaya çalışıyorlar.


İsterseniz bu iki bölümü kısaca özetleyelim. 82. bölümde Polat bütün bu işleri bıraktığını açıklıyor (sonradan bunun bir plan olduğunu anlayacağız) ve KGT'nin başında değilim diye arkadaşlarına kısa bir veda nutku da çekiyor. Bunun üzerine Müsteşar Ünsal hemen Memati ile kontak kurup onu KGT'nin başında görmek istediklerini belirtiyor.


Tabi Müsteşar Ünsal'ın bu planı esasında Aron Feller'e ait.


POLAT'IN OKUDUĞU KİTAP


Kurtlar Vadisi Pusu dizisi son bölümlerle beraber bir pazarlama gerçeğinin farkına vardı. Bir ara İskender Büyük ara sıra bazı planlarda kitap okur ve millet "acaba kitabın içeriği nasıl" diye merak eder ve kitabı satın alırdı. Sonra bir ara Müsteşar Ünsal da "Osmanlının Hayaleti-Erhan Afyoncu" okurken göründü. Ve iş geldi esas karakter Polat'a...


Polat 82.bölüm ile beraber "Bozkır'ın Sırrı-Türk Peygamber" isimli bir kitap okumaya başladı. Bir yandan balık tutuyor diğer yandan da kapağını ekrana göstere göstere bu kitabı okuyordu.Gönderilen 124 bin peygamberden Türklere gönderilen peygamberin hikayesini anlatan bu akıcı tarihi romanın yazarı Ahmet Turgut aynı zamanda Kurtlar Vadisi Pusu'nun "yazı grubun"da yer alıyor.


Kitabın dizide reklamının yapılmasının hemen ardından satış listelerinde bir numara olduğunu söylememize gerek yok sanırım. Nasıl bir dönem Polat'ın kullandığı Mercury Jeep ve giydiği takım elbise en çok satan listelerinde hep ilk sıraya çıktıysa bu kitap da o şekilde yerini aldı.


Okuyanlar kitabın son derece kaliteli ve sağlam bir kurguya sahip güzel bir roman olduğunu söylediler. Bunu da bir not olarak ekleyelim.


82. bölümün en önemli olayı ise İskender ve İsrailli'nin  Polat tarafından vurulması oldu. Bu şekilde Polat'ın bir planı olduğu ortaya çıktı. Ardından gelen 83.bölümle beraber Polat'ın planı iyice su üstüne çıktı. Cahit'ten şüphelenen Memati'nin ısrarlı takibi sonuç verdi ve Memati, Abdulhey'in tedavi edildiği evi buldu.


Ve Abdulhey'in yaşadığını da öğrendi.


84. bölüm Memati'nin Polat'a tavır alması ve yeni bir sorun oluşturmasıyla başlayacak. Abdulhey ile ilgili sorunu henüz halledemeyen Polat şimdi bir de Memati ile uğraşmak zorunda kalacak. Tabi bir yandan da Memati'nin haklı olduğu da söylenebilir. Hemen hemen her gizli planda en son bilgi verilen ya da hiç bilgi verilmeyen eleman rolünde.


Bakalım Kurtlar Vadisi Pusu 84.bölüm neler getirecek.