Kurtlar Vadisi Pusu 87.Bölüm Analiz


Kurtlar Vadisi Pusu 87.bölüm Polat'ın, Abdülhey'i kurtardığı sahneler ile açıldı. Doktor Zero'nun da ele geçirilmesi ile yakın zamanda Abdülhey'in eski günlerine döneceğini tahmin edebiliriz.87. bölüme damgasını vuran olay ise kuşkusuz Kazım'ın İskender'in kızını vurması oldu.


87.bölüm Kazım'ın vurdumduymaz tavırlarına sahne oldu. Memati ile ele geçirdikleri Sıtkı Kızıltaş'ı da aynı şekilde "öldüren" Kazım'ın savunması ise ilginçti. "Özür dilerim abi yanlış anladım..." İskender'in kızını da aynı şekilde sorgusuz sualsiz öldürdükten sonra işler iyice çığrından çıkacağa benziyor.


Çünkü İskender ve Polat bir nevi sözleşme imzaladılar ve İskender, kızının hayatının sonuna kadar rahat yaşaması karşılığında Polat'ın bütün düşmanlarını bir toplantıda bir araya getirme sözü verdi. Böylece Polat hepsine sıkacak ve her şey bitecekti. Sanırım senarist dizinin bu şekilde bitmesine razı gelmedi ki Kazım devreye girdi ve işler iyice karıştı.


Şimdi İskender hapisten çıkınca neler yapacak işte bu önemli bir soru işareti. Büyük ihtimalle sözleşme bozulacak ve İskender ortalığı yakıp yıkacak.


Böylece Memati ve adamları da içine çekildikleri tuzağın farkına varacaklar heralde.


Bu soruların cevaplarını Kurtlar Vadisi Pusu 88.bölümde izleyeceğiz.

Yorum Gönderme

4 Yorumlar

 1. Bence Memati Kazım kafasına sıkar. Polat ise herkesi oldurdukten sonra memati yi İskendere teslim eder.
  Ya da
  Kazım Japon ştandartlarına uyup harakiri yapar. Polat da sinir hastası olup Hüsnü Bey'le daha fazla vakit geçirmeye başlar. Memati de hak yola gelip 5 vakit namaza başlar.

  Dizi oyle yerlerden oyle yerlere geldiki artık olmaz olmaz demem. Hele bu bolumde oyle isim benzetmeleri yaptıki sonra hedef gosteriyor ya da gosterdi diye bir gündem maddemiz ust sıralarda kendine yer bulacaktır.

  YanıtlayınSil
 2. Dizi çok talep edildiği için bir şekilde devam ettirilmek zorunda ama senaristler zor olan yolu seçiyorlar nedense, her seferinde bir kahramanın başı inanılmaz bir belaya giriyor ya da ölümden dönüyor şu bu derken bir bakmışız 10 bölüm geçmiş.
  Tabi çatışmanın bitmesi de dizinin işine gelmiyor bunu da anlayabiliriz, mesela mekan değişimleri yapılabilir, sürekli şekilde İstanbul'un içinde geçen bir diziden eminim bir çok kişi sıkılmıştır.
  Bir de şöyle bir gerçek var bu şekilde 1000 bölüm daha devam etse reyting konusunda bir sıkıntı çekeceklerini de sanmıyorum çünkü Kurtlar Vadisi Pusu artık bir marka olmuş durumda.

  YanıtlayınSil
 3. Hüseyin Bey uzun zaman oldu yazmıyalı.Benim işler iyice arttı.İyisinizdir umarım.Bu arada kurtlar vadisini yorumladığınızı yeni gördüm.Anlıyacağınız baya oldu ziyaret etmiyeli.Görğşmek üzere.

  YanıtlayınSil
 4. Emine Hanım sizi görmek büyük sürpriz, yorumlarınızı bekliyorum.

  YanıtlayınSil