Kurtlar Vadisi Pusu 87.bölüm Polat'ın, Abdülhey'i kurtardığı sahneler ile açıldı. Doktor Zero'nun da ele geçirilmesi ile yakın zamanda Abdülhey'in eski günlerine döneceğini tahmin edebiliriz.87. bölüme damgasını vuran olay ise kuşkusuz Kazım'ın İskender'in kızını vurması oldu.


87.bölüm Kazım'ın vurdumduymaz tavırlarına sahne oldu. Memati ile ele geçirdikleri Sıtkı Kızıltaş'ı da aynı şekilde "öldüren" Kazım'ın savunması ise ilginçti. "Özür dilerim abi yanlış anladım..." İskender'in kızını da aynı şekilde sorgusuz sualsiz öldürdükten sonra işler iyice çığrından çıkacağa benziyor.


Çünkü İskender ve Polat bir nevi sözleşme imzaladılar ve İskender, kızının hayatının sonuna kadar rahat yaşaması karşılığında Polat'ın bütün düşmanlarını bir toplantıda bir araya getirme sözü verdi. Böylece Polat hepsine sıkacak ve her şey bitecekti. Sanırım senarist dizinin bu şekilde bitmesine razı gelmedi ki Kazım devreye girdi ve işler iyice karıştı.


Şimdi İskender hapisten çıkınca neler yapacak işte bu önemli bir soru işareti. Büyük ihtimalle sözleşme bozulacak ve İskender ortalığı yakıp yıkacak.


Böylece Memati ve adamları da içine çekildikleri tuzağın farkına varacaklar heralde.


Bu soruların cevaplarını Kurtlar Vadisi Pusu 88.bölümde izleyeceğiz.