Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger, Mickey Rourke, Jason Statham, Jet Li, Dolph Lundgren, Eric Roberts, Terry Crews, Steve Austin, Robert Knepper, Gary Daniels, David Zayas, Randy Couture, Giselle Itie, Charisma Carpenter... Bütün bu oyuncular yönetmenliğini Sylvester Stallone'nin yaptığı "The Expendables" adlı filmde bir araya geliyorlar.Expendables kelimesinin sözlük anlamı "gereksiz şeyler" ya da "gözden çıkarılanlar" olarak da çevrilebilir. Bizim Türk sinemacıları bunu nasıl çevirirler bilemem ama film Ağustos ayında gösterime girecek.


Güney Amerikalı bir diktatörü devirmeyi planlayan bir grup "gerekli" adamın maceralarını izleyeceğiz. Anlaşılan o ki ABD arka bahçesi Güney Amerika'lı küçük diktatörlere Hollywood aracılığıyla bir mesaj vermek istiyor.


Filmi David Callaham ile Sylvester Stallona beraber yazmışlar. Çekimlerine Mart 2009'da başlanan film 13 Ağustos 2010 günü de gösterime girecek diye bekleniyor. Rio De Jenario, New Orleans ve Los Angeles'te yapılmış çekimler.


Film 80-90 yıllarında çekilen bir dizi aksiyon filmine de göndermeler yapıyor. Hatta 89 yapımı aynı adı taşıyan bir film de var. Yönetmenliğini Cirio Santiago'nun yaptığı bu film döneminin iyi aksiyon filmlerinden birisi.


2010 yapımı filmde Bruce Willis ve Arnold Schwarzenegger gibi ünlü aksiyon oyuncuları olduğu gibi Jason Statham ve Steve Austin gibi az ünlü ama aksiyon film severler tarafından yakından bilinen oyuncular da yer alıyor.


Filmin bütçesi 80 milyon dolar ve aksiyon sahneleri konusunda iddialı oldukları da gelen haberler arasında.