iPhone 4


Ve sonunda Steve Jobs beklenen iPhone 4 tanıtımını gerçekleştirdi. Uzun zamandır iPhone almayı düşünen birisi olarak iPhone 4 özellikleri ile insanın dikkatini çekmeyi başarıyor.


iPhone 4 siyah ve beyaz olarak iki renk halinde satılacakmış. Ayrıca 16 GB'lık modeli 199 dolar. 32 GB'lık modeli ise 299 dolar. Tabi bunlar ABD'de 24 haziranda piyasaya verilecek olan iPhone4'lerin fiyatları.


Türkiye'de sanırım daha pahalı olur ve yukardaki fiyatların da kontratlı fiyatlar olduğunu belirtmem gerekiyor.


Yeni iPhone 4 gezegenin en ince telefonu ünvanını almış bulunuyor.


9.3 mm inceliğinde... 3GS'ten yüzde 24 daha ince...


Ayrıca led flaşı olan bir kamerası mevcut. 5 MP'lik kamera bir çok kişinin işini fazlasıyla görecektir.


Gövde paslanmaz çelikten...


Telefonun çerçevesindeki metal aynı zamanda anten görevi görüyor. Ön ve arka yüzey ise camdan yapılmış. iPad de olduğu gibi iPhone da A4 çipi kullanıyor.

Kamera ile HD görüntü çekebiliyorsunuz ve bunun yanında çektiğiniz görüntüleri işlemek için iMovie adlı bir programı da mevcut. Ancak bunun için 4.99 dolar ödemeniz gerekiyor. Steve Jobs bu uygulamalar sayesinde çok para kazanacak gibi. iPhone için farmville uygulamasının da satışa sunulduğunu belirtmemiz gerekiyor. Artık iPhone'dan istediğiniz gibi farmville oynayabilirsiniz.


Sonuç olarak şimdilik Amerika'da satışa sunulacak. Eylül gibi Türkiye'de de satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

Yorum Gönderme

8 Yorumlar

 1. mükemmel abiii

  YanıtlayınSil
 2. harikaaaaaaaaaaaaaa bir şey

  YanıtlayınSil
 3. harika bir telefon. yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. ses, görüntü, kalite süper.

  YanıtlayınSil
 4. Süper birseye benziyor birşey sormam lazım ama hafıza kart varmı bunda yoksa telefonun kendi hafızasımı sadece bunu ögrenmem lazım

  YanıtlayınSil
 5. mevre hanım sen 8 gb hafızayı ıstesende kullanamazsın yeterli aşırı ucuk bı tel kullanıcısı değilsen. yeterli müzikle resimle dolmaz. 8 gb hafıya 14 tane film 4000 kadar mp3 atarsın. fazlasıyla yeter ble bi sıkıntın olmasın. telefon cok gzl bende begendim. ama sen paradan haber ver.

  YanıtlayınSil
 6. selamın aleykım ben iremzi ben bu telefondan alacağım fakat dokunmayiği çuk hassas derler ben almaktan vaz gectin.ama suratı gözel bi tilifon.

  YanıtlayınSil
 7. ıphone 4 bulamıyorum
  yardımcı olunuz

  YanıtlayınSil
 8. müthişş bir ıcat telefon yenıden yaratılmıs arkadaslarrr

  YanıtlayınSil