Fenerbahçe Çıkmazı!


Fenerbahçe her sene olduğu gibi bu sene de klasik görüntüsünü vermeye başladı. Ama bu sefer biraz erken davranarak zaten travma yaşayan taraftarını erkenden yeni bir travmanın içine soktu.Deplasmanda 2-2 berabere kaldığı Young Boys takımına kendi sahasında 1-0 yenilerek  Şampiyonlar Liginden elendi. Yeni yapılanan bir takıma sabretmek zordur. Hele bu takım Fenerbahçe ise işte o zaman  bu zorluk iki kat artar. Aykut Kocaman'ı eleştiren zihniyetin anlamadığı gerçeklik burada yatıyor. Daum'la yaşanan o büyük kırılmadan sonra bu takımın başına Alex Ferguson'u da getirseniz bu takım ve yönetimle başarıyı yakalayamaz.


Bu kadar sabırsız bir camianın başarı için tesadüflerden başka şansı kalmaz.


Bu akşam Stoch gibi takımın en iyi oyuncularından birisinin yaptığı inanılmaz kritik hata ile maçın büyük kısmını 10 kişi oynadık. Onun dışında iyi miydik? Hayır oyunun genelinde çok kötü bir futbol ortaya koyarken bir korner atışı bile kullanamadık.


Forvet hattındaki Gökhan Ünal tercihi de tartışılabilir.Yeni bir Guiza krizi yaşamaya başlayabiliriz. Dia gelecek vaad eden bir oyuncu ama kaçırdığı bir gol var ki turu yitirdik. Bu pozisyonlara göre takımın yetersizliğini kapamaya çalışmanın anlamı yok. Görünen Fenerbahçe'nin hazır olmadığı! Bu nedenle Aykut Kocaman'a gereken şans verilmek zorunda.


Şu dakikadan sonra takımın başına kimi getirirseniz getirin bu oyuncular ile fazlaca bir başarı çıkaramaz. Young Boys takımına normalde Fenerbahçe yenilmemeliydi doğru ama işte maçın kendi dinamikleri bazen bu kadar hızlı tersine gelişebiliyor.


Ben her şeye rağmen Aykut Kocaman'da ısrar edilmeli diyorum. Aykut bu işi başaracak. Buna olan umudum hala var...

Yorum Gönderme

7 Yorumlar

 1. Aykut Kocaman yanlış seçim bence. Israrlıyım bu konuda = )

  YanıtlayınSil
 2. Bir önceki haber de bir yorum yapmıştım.. Fenerbahçe mutlu olabilmesi için öncelikle içindeki benlik egosundan kurtulması gerekir.. Hem taraftarı hemde takımı şu egosundan kurtulursa önünüzde hiçbir engel kalmaz..

  Tebrik etmek küçüklük değildir. Tebrik etmek kalite ve karakterdir..

  YanıtlayınSil
 3. Tibet ne tebriği anlamadım. Beşiktaş'ın galibiyetinden bahsediyorsan biliyorsun ben her zaman Avrupa maçlarında rakiplerimizi desteklerim. Beşiktaş da bugün kazandı tebrik ediyorum.
  Aykut Kocaman meselesine gelince, bir maça göre hemen karar verilmez diye düşünüyorum. Henüz önümüzde kocaman bir sezon var. Kaldı ki Aykut başarılı olamayacak diyenler yerine kimin getirilmesi gerektiğini de söylemek zorundalar. Durmadan teknik adam değiştirerek kimse başarıyı yakalayamaz.
  Taraftardan bahsetmişsin, tiyatro gibi seyrediyorlar diye ben bu görüşüne de katılmıyorum. İngiltere'de bütün maçlar çekirdek eşliğinden izleniyor ve senin teorine göre bu adamların da başarısız olması gerekir. Ama İngiliz Ligi dünya sıralamasında lider durumunda. Bizim ülkede bu işler farklı diyebilirsin, Türk oyuncu gazlanma ihtiyacı hisseder diyebilirsin ama yine katılmıyorum zaten bizim takımın yarısı yabancı:-)
  Bir de takımını bağırarak destekleme konusunda rekorları olan Beşiktaş geçen sezon hemen hemen hiçbir başarı elde edemedi. O nedenle olayları öyle bir maça ve tiyatro izleyen taraftara bağlamak bana göre hatalı bir tesbit.

  Ortada henüz başarısız olmuş bir Aykut Kocaman yok. Olmaz da demiyorum olabilir ama güçlü ve istikrarlı bir Fenerbahçe için sonuna kadar destekliyorum...

  YanıtlayınSil
 4. Bir de ego ile ne alakası var dostum. Asıl egosu olan taraftar bugün "aykut gitsin!" diyenlerdir. Fenerbahçe artık sabretmek zorunda ve hocasına sonuna kadar destek vermek zorunda. Ben böyle düşünüyorum ve bunun egoyla ne alakası var. Fenerbahçe ne başarı kazanmış ki "ego"su olsun ayrıca. Nedir bu Fenerbahçe problemi anlayamadım :-))

  YanıtlayınSil
 5. Abicim stoch dan baska fenerde bu sene yapılan herşey hataydı. fener ligi 3. sırada bitirirse başarı sayılır. selam ile.

  YanıtlayınSil
 6. Ben derdimi anlatamıyorum heralde.
  Ben de bu yazımda ve diğer yazımda yüz defa yazdım, Fenerbahçe bu sezon başarılı olamayabilir. Hangi teknik adam geldiği sezondan başlayıp arka arkaya hemen başarıya koşturuyor? Bu kolay bir iş değil ki? Aykut'a sabretmemiz gerektiğini söylemem sadece kurumsal açıdan artık sık tekrarladığımız hataları yapmamak.
  Üstüne basa basa söylüyorum Fenerbahçe bu sene başarısız olabilir seneye de başarısız olabilir ama takım olabilir...
  Yoksa biz de isteriz her sene Fenerbahçe şampiyon olsun, size mantıklı geliyor mu bu istek! Demek ki istikrarlı bir takım yaratarak her sene ilk 3'e oynayan ve Avrupa'da ses getiren! bir takım yaratmak ilk hedefimiz olmalı.

  YanıtlayınSil