Fenerbahçe:"Bu film, mutlu sonla bitsin!"


Geçen hafta Young Boys maçından sonra yapılan eleştiriler bir anda bıçak gibi kesildi. Çünkü Fenerbahçe, ligin ilk maçında özellikle 4-0'a ulaştığı 30 dakikalık bir periyot içerisinde muhteşem bir futbola imza koydu.


Ben Young Boys maçından sonra bunun bir ölçü olmadığını ve takım artı teknik heyete desteğin sürmesi gerektiğini yazmıştım. Antalyaspor maçının da ölçü olmadığını düşünüyorum ama takımın iyi yolda olduğunu da görmemiz gerektiğini belirtmeliyim.


Hiçbir zaman erken analiz yapmayı sevmem ama bazı öngörülerimi de söylemek istiyorum. Modern futbolda artık günübirlik başarıların ve kıvılcım gibi yanıp sönen takımların bir önemi kalmadı. Her gün teknik adam değiştiren ve önüne gelen isim yapmış oyuncuyu alan takımlar bir süre sonra kimliksel sorunlar yaşamaya başlıyorlar.


Transfer yapılmasın demiyorum ama gerekli yere ve takımın dengesini bozmayacak transferler yapılmalı. Aykut Hoca'nın kafasındaki takım tam da böyle bir kurguya sahip. Transfer edilen oyuncuların dengeyi bozmadığı, kanatları çok hızlı çalışan ve orta alanı güçlü bir Fenerbahçe...


Antalyaspor takımını çok kötü olmakla suçlayan yorumculara şunu hatırlatmak istiyorum. Geçen sene ligde kalma mücadelesi veren Sivasspor çok müthiş transferler mi yaptı?


Ya da Bucaspor?


Bucaspor takımının hemen hemen tamamı yeni oyunculardan oluşuyor. O zaman Galatasaray ve Beşiktaş'ın da bu takımlara karşı farklı galip gelmesi gerekmez miydi? Sorular çoğaltılabilir...


Kaldı ki ilk yarım saat oynanan pozitif ve hızlı futbol Fenerbahçe'nin artık klasik yan pas yapan hüviyetinden sıyrıldığını ve günümüz futbolunun gereklerine uygun olarak üç pasta gole giden bir takım kimliğine büründüğünü gösteriyor.


Peki bu bir ölçü mü? Tabi ki değil!


Ama bir maçta alınan kötü sonuçtan sonra takımı yerden yere vurmanın da bir ölçü olabileceğini düşünmüyorum. Young Boys maçında Fenerbahçe çok kötü oynadı kabul, yönetimin ve teknik heyetin hataları oldu, bu pahalıya da patladı fakat teknik heyeti değiştirmenin şu aşamada takıma yarardan çok zarar vereceği de çok açık bir şekilde ortada.


Fenerbahçe yönetimi eğer böyle bir değişiklik yapmaya kalksaydı emin olun yeni gelen teknik adamın ilk mağlubiyetinde yine yerden yere vurulacak ve eleştiri yağmuruna tutulacaktı. Zaten kriz döneminde bir takımı yönetmek her zaman zordur, karşınızda öfkeli bir taraftar kitlesi ve sizi yemeye hazır bir medya ordusu vardır.


Böyle durumlarda her zaman soğukkanlı olunmalı ve mantıklı kararlar alınmalıdır.


Gelelim nöbetçi golcümüz Semih'e. Muhteşem futbolunu iki golle süsleyerek çok iyi bir forvet olduğunu gösterdi. Niang'la beraber üç kulvarda mücadele eden Fenerbahçe takımının eli daha rahat olacaktır.


Şimdi deplasmanda çok zor bir Avrupa maçına çıkacak olan Fenerbahçe diken üstünde. Aykut Kocaman ve ekibi için en önemli sınav Perşembe günü Selanik Tumba stadında verilecek.


Aykut Kocaman'ın dediği gibi "filmin nasıl başladığı önemli değil, filmin sonu önemlidir." Bu heyecanlı filmin finalini Fenerbahçe taraftarı merakla bekliyor.

Yorum Gönderme

1 Yorumlar

  1. Filmin sonunda fenerbahçenin şampiyon olmasını istiyorum umarım bu sene olacak artık gerçek şampiyon ortaya çıkmalı..

    YanıtlayınSil