Nokia N8


Her ne kadar "gsm" dünyasında bir iPhone rüzgarı esiyor olsa da Nokia yeni modelleri ile göz kamaştırmaya devam ediyor. Yeni çıkan Nokia N8 gelişmiş özellikleri ile dikkat çekiyor.


Öncelikle 12 MP kamerası ile harikalar yaratabileceğinizi belirterek başlayalım. HD görüntü özelliği ile muhteşem çekimler yapabilir ve fotoğraflar çekebilirsiniz.


N8'in en önemli özelliklerinden birisi de HDMI bağlantısı ile uyumlu TV ve projeksiyonlara bağlanabilmesi. Ayrıca yine N8'de bulunan Dolby Plus Digital ses sistemi ile en kaliteli şekilde çektiğiniz görüntüleri projeksiyonda ya da TV'de izleyebilirsiniz.


OVİ MAĞAZASINDA BİNLERCE UYGULAMA


Ovi mağazasında cihazınızı renklendirecek ve fonksiyonlarını arttıracak bir çok uygulamaya erişebilirsiniz. İsteğe bağlı WebTV ile Nokia N8. CNN ve National Geographic gibi sevdiğiniz TV kanallarına erişin ve otobüs koltuğunuzun rahatlığından TV yayınları telefonunuza gelsin.


BEDAVA NAVİGASYON


Ayrıca Nokia N8'de bedava ve sonsuza kadar rahatlıkla kullanabileceğiniz navigasyon uygulamasının da olduğunu eklemek gerekiyor.


50 saatten fazla müzik dinlenebilen Nokia N8 bir çok özelliği ile yeni dönem GSM kullanıcılarını konforme etmeyi başarabilecek bir telefon olarak görünüyor. En büyük handikapı yazılım tabanının Symbian olması gösterilebilir. Giderek android tabanlı cep telefonlarının popüler olmaya başladığı günümüzde sanırım önemli bir ayrıntı olarak bir tarafa not edilmeli.


YÜKSEK FİYAT


Nokia N8  fiyatı şu anda KVK'da 999 lira. Genel olarak bakıldığında merceği ve çekim kalitesi dışında bir artısını göremedim. Şahsen iPhone'un yakaladığı uygulama zenginliği ve giderek artan Apple çılgınlığı Nokia'nın modellerinde biraz daha zorlaması gerekliliğini ortaya çıkar. Ya da fiyatı düşürmesi tercih edilebilirliği arttırabilir.

Yorum Gönderme

3 Yorumlar

 1. eğer telefon gözüyle bakıyorsanız N8 harika, ama olay artık pda'ya doğru kaydı...
  PDA dedinizmi de en önemli şey uygulama zenginliği, işletim sisteminin hızlı ve kişiselleştirilebilir olmasıdır.
  Telefon olarak N8 e 9/10 veririm.
  Pda olarak ise 5/10 veririm...

  YanıtlayınSil
 2. Yorumunuza tamamiyle katılıyorum. GSM dünyası PDA'ya doğru müthiz bir hızla kayıyor. N8 sanırım türünün son örneği olacak...

  YanıtlayınSil
 3. aynı QUARESMA ayarı tel abi

  YanıtlayınSil