Aşk Tesadüfleri Sever

Ömer Faruk Sorak'ın yönetmenliğini yaptığı "Aşk Tesadüfleri Sever" filmi sevgililer gününe yakın bir tarihte gösterime girerek önemli bir isabet yakalamış olsa da filmin senaryosu ve akıcılığı aynı isabeti göstermiyor.


Film geriye dönüşler yaparak iki insanın tesadüfler sonucu nasıl bir araya gelebileceğini özetlemeye çabalamış. Senaryoda yer yer kopukluklar ve melodramatik öğelere rastlanması ilginç bir bileşim ortaya çıkarmış. Mehmet Günsür ve Belçim Erdoğan'ın başrolünü paylaştıkları filmin oyunculukları da vasatın üzerine çıkamıyor...


Hele bir final sahnesi var ki! Yeşilçam aşk filmlerine taş çıkarır. Yine de romantik bir pazar günü yaşamak isteyen çiftlerin tercih edebileceği bir film. Ama keşke üzerinde biraz daha çalışılsaydı...


Aşk tesadüfleri sevebilir ama tesadüf sahneler ile bir filmi başarılı kılmak aynı oranda kolay değildir.

Yorum Gönderme

21 Yorumlar

 1. aslında sırf yiğit özşener'in oyunculuğu için giderim diyordum. o da mı kötü?

  YanıtlayınSil
 2. Yiğit Özşener genelde oynadığı tarzda bir rol almış. Ama varlığı ve yokluğu belli olmuyor. Karakter üzerinde durulmamış...

  YanıtlayınSil
 3. Yani kısaca söylemek gerekirse sinemadan izlenecek bir film değil. Sonradan tak dvd izle derim.

  YanıtlayınSil
 4. ZATEN ANLAMIYORUM NEDENSE TÜRK FİLMLERİNE KARŞI HEP BİR ÖNYARGI VE ELEŞTİRİ İLE YAKLAŞILIYOR ÇOK SAÇMA... GÜZEL VE BAŞARILI BİR FİLM OLMUŞ...

  YanıtlayınSil
 5. Bence çok güzel ve etkileyici bir aşk filmi ,herkese tavsiye ederim.....

  YanıtlayınSil
 6. Bence son derece güzel bir film olmuş evet standart bir Türk filmi ama hayatta bu kadar tesadüf varmı diyeceğiniz bi film ben seyretmenizin taraftarıyım açıkçası ...

  YanıtlayınSil
 7. bence güzel seyret gör

  YanıtlayınSil
 8. "film iyi ya da güzel" diyen arkadaşlar, eleştirilerinizi film analizi açısından temellendirirseniz sevinirim. "film hoşumuza gitti" diyenlere lafım yok ama olmamış kusura bakmayın :-) Bu arada filmi seyrettim.

  YanıtlayınSil
 9. Bu tarz romantik aura sorunsallarını işleyen Çağan Irmak var zaten. Bu film orjinale benzemeye çalışmış o kadar. Duygularınızla değil gerçeklerle değerlendirin :-))

  YanıtlayınSil
 10. film muhteşemdi. arşivlerde olması gereken bir film. mutlaka gidin. hayatta her olan şeyin bir sebebinin olduğu bu filmde bir kez daha göz önüne serilmiş. filme emeği geçen herkese teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 11. Arkadaşlar hepinizin öncelikle yorumlarınıza ve fikirlerinize saygı duyuyorum.Filmden az önce çıktım.
  Hayatı genelde insanların karakterleriyle değerlendiririm.Filmde ki asıl dikkat edilmesi gereken kanımca unsur o kızın eski sevgilisinin tiyatroya gelirken o çocuğu aşkı uğruna insanlık vecibesini yerine getirerek hastaneye ulaştırması ve karakterinin sağlam olmasıyla hastaneden hemen ayrılmasıdır. bence filmin kahramanı bu adamdır.Ayrıca filmdeki kızın bana göre karakterinde bir sorun var. şimdi ne kadar bana kızlar kızacak da olsa sen duygusuzsun kız mutlu değildi diye,bence adamda karakter vardı ki adam en sonunda kıza destek vermesini geç de olsa anladı.Kısacası filmdeki son beni hüzünlendirdi. nedenide şuydu Allah istemedikçe kavuşturmuyor. Buna bir nevi reankarnosyonda denebilir.

  YanıtlayınSil
 12. İsminde "tesadüf" geçen bir film için "tesadüf sahneler ile bir filmi başarılı kılmak aynı oranda kolay değildir" yorumunu yapmak tutarsız olmuş.

  Bugüne kadar aşk üzerine yapılmadık film, çekilmedik sahne, ele alınmadık konu kalmadı herhalde. Bu filmin katkısı ise, aşk üzerine bildik temaları, tesadüfleri bir dantel gibi işleyerek bir arada ve etkileyici bir biçimde sunması. Başarılı oyunculukları ve özene bezene seçilmiş film müziklerini de ekleyince gerçekten başarılı bir yapım çıkmış ortaya.

  Bu filmde herkes geçmişte yaşadıklarından, ya da yaşamış olmak istediklerinden, bir şeyler bulacaktır diye düşünüyorum. Aşk filmlerinden genelde çok haz etmem, ama bu farklı bir film olmuş. Ben beğendim, siz de seyretmeden karar vermeyin derim.

  YanıtlayınSil
 13. Sevgili "falanca" ben filmi izledim. Filmin adında tesadüf geçtiği için bir ironi yapayım istedim ama sen bunu tutarsızlığa yormuşsun, canın sağolsun.

  Filmin aşkı işlediği falan yok, basit yeşilçam filmlerinin estetize edilmiş hali o kadar.

  Bir kere finali başlı başına absürd.

  Türk sineması bu kadar yıldır "iyi film" diye bunu çıkarıyorsa bu sektörün oturup ağlaması gerekir. İki tane flash back yapıp, bir şehrin tarihine atıfta bulunup başarılı bir film yapılmıyor maalesef.

  Ben hala "Aşk Tesadüfleri Sever" adlı filmin bir 14 Şubat yemi olduğunu düşünüyor ve sinemamızın parlak günlerinin bir gün mutlaka geleceğini umut ediyorum...

  YanıtlayınSil
 14. sinemadan çıkarken hala kalbim ağrıyordu ve de göz yaşlarım hala dinmek bilmiyordu. oyuncularla ayrı, ömer faruk sorak ve emeği geçen diğer herkesle ayrı gurur duydum. bu ülkede, bu topraklarda yaşayan herkesin kalbine hitap edecek ama en çok da kadınların duygusal olmalarının da etkisiyle ki, bende bir kadınım, hayatları boyunca en iyiler listesinde olacak bir film.
  o güzel yüreklerinize sağlık...

  not: film hakkında okuduğum kötü yorumlara hitaben tek bir şey söylemek istiyorum. düşünün ki, oradaki siz olabilirdiniz. ya da bir yakınınız. ya da hiç tanımadığınız biri ama işte filmi ya da bir kitabı anlamanın özü burada yatıyor: bu gerçekten de olabilir...
  (duvar)

  YanıtlayınSil
 15. o zaman kolayı var hülya koçyiğit ve türkan şorayın tüm yeşilçam filmlerini tekrardan gösterime sokalım. hele 14 şubat yaklaşınca. ama yüzler değişmeli değil mi?

  YanıtlayınSil
 16. kesinlikle hussolojiye katılıyorum.umarım sinema sektörümüz zamanla gelişir.böyle giderse işimiz zor mesela ben artık bilet alırken bile düşünüyorum yine mi hayal kırıklığı yaşayacağım diye.ama evet ben bu sefer de koca bi hayal kırıklığı yaşadım.duygusallaşılan kısmıda anlamadım açıkçası,basit son muydu bizi etkileyen?oyunculklar da gerçekten filmin bize ulaştırmak istediği duygudan soğuttu beni,fazla bişey geçmedi o beyaz perde den bana.

  YanıtlayınSil
 17. filmde müstehcen sahne var mı?daha gitmedim cvplarınızı bekliyorum

  YanıtlayınSil
 18. Filmi cok begendim. Unuttugum duygulari yasatti bana. Mehmet Günsür u cok basarili buldum. Film den cok etkilendim ve herkese tavsiye ediyorum.

  YanıtlayınSil
 19. Mükemmel bir Film.Yigit Özsener iyi bir oyuncu bence ve basrol oynamali bir Filmde. Özgür ve Deniz bence cok güzel uyum saglamislar hosuma gitti. Film gercekciydi. Evet tesadüfleri biz fark etmeden yasiyoruz. Sarkilar süperdi. Filmde Kimi yerde kendini buluyorsun. Süper bir Film :)

  YanıtlayınSil
 20. bencede süper bir filmm olmuş..çok başarılı buldum

  YanıtlayınSil
 21. BENDE FİLMİ BEĞENDİM AMA BEKLEDİĞİM PERFORMANSTA DEGİLDİ TAMAM GÜZELDİ AMA BİRŞEYLER EKSİKTİ

  YanıtlayınSil