Fenerbahçe-Kayserispor Maçı-14 Şubat 2011

Fenerbahçe Aykut Kocaman'a teslim edildiğinde her kafadan bir ses çıkmıştı. Özellikle alınan mağlubiyetler sonrasında "bu takım istanbulspor ve ankaraspor'a benzemez" çığlıkları eşliğinde yerden yere vurulan Kocaman'ın takımı 45 puanla liderin 2 puan gerisinde ve 4 maçlık bir seri yakalamış durumda.


Fenerbahçe bugün çok önemli bir karşılaşmaya çıktı ve Kayserispor'u kendi sahasında 2-0 yendi. Bu sonuçla beraber puanını 45'e çıkarttı ve 2. sıraya yükseldi.


Ligin başında alınan mağlubiyetlerden sonra da yazmıştım. "Aykut Kocaman desteklenmeli" diye. Oysa güzide medyanın temsilcileri ve bir çok kişi Aykut'un "vasat bir teknik adam" olduğundan dem vurdular ve bunu sıklıkla dile getirdiler.


Oysa futbolda önemli olan istikrarlı ve sağlıklı bir takım yapısı kurmaktır. Aykut Kocaman, bence önümüzdeki yılların takımını şimdiden kurmaya başladı.


Alex ile yeniden anlaşılması ve Alex'in bir Ryan Giggs modeline doğru ilerlemesi iyiye işaretler. Tartışmasız bu ülkeye gelen yabancıların en iyilerinden birisi Alex. Bir asist kralı ve asistlerine devam ediyor.


Bunun yanında bugün ligdeki 5.golünü atan Lugano yine fırsatçılığını konuşturuyor. Sezon başında gidecek mi kalacak mı denilen futbolcular müthiş bir motivasyon ile oynamaya başladılar. Kimsenin beğenmediği Mehmet Topuz müthiş bir performans ortaya koyuyor son maçlarda...


Sözün özü Fenerbahçe inanmış bir vaziyette. Sezon başında eksik olan inanç ve takım ruhu yerine geldi. Şimdi bu tablo Fenerbahçe mutlaka şampiyon olacak diye de okunmamalı. Sonuçta kıran kırana bir mücadele söz konusu. Gerçekten süper lig ekipleri birbirinden güçlü kadrolara sahip.


Önemli olan motivasyon ve takım ruhunu aynı anda yakalamak. Fenerbahçe bunu yakaladı ve gerisini getirecek...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar