Alex ve Dev Derbi!

Türk Telekom Arena'da rakibi ile ilk kez karşı karşıya gelen Fenerbahçe açılış maçını 2-1 kazanarak tarihe bir not daha düşmüş oldu. Çok zor günler geçiren Galatasaray ligin geri kalan kısmında fikstürün de azizliği ile ligde kalma yarışının tam ortasına düştü.


Maçın ilk yarısında hırslı ve aşırı motive olmuş bir Galatasaray takımı izledik. Kazım'ın biraz da eski takımına karşı duyduğu hıncın etkisiyle attığı golün ardından Galatasaray atak yapmaya devam etti. Ancak bu ataklarda koordinasyon ve oyun planından çok hırslı bir acelecilik vardı!


Fenerbahçe mecburiyetten Selçuk ile başlamasının ceremesini bozuk bir oyun planı ile ödemek zorunda kaldı. Sürekli pas hatası ve faul yapan Selçuk eğer oyundan çıkmasaydı ikinci sarı kart ile oyundan atılması da olasıydı.


Her zaman olduğu gibi oyunun son bölümlerinde sahneye Alex çıktı.


Önce Semih'e golü attırdı ve hemen ardından kafa ile golünü kaydedip "büyük maçlarda oynamıyor" efsanesini de yerle bir etti...


Bu galibiyetle beraber Galatasaray büyük bir sorunlar yumağının içine girdi. Fenerbahçe ise 10 maçta 10 galibiyet alarak rekorunu tazeledi. Sezon başında "Aykut Hoca! bu takım Ankaraspor'a benzemez" diye yorum yapan çok bilmiş spor yazarları şimdi ne yazıyorlar merak ediyorum.


Oysa ben çok tartışılan Young Boys maçından sonra bile Aykut Hoca'ya olan inancımı kaybetmedim. (bkz. ilgili yazı) Bu dakikadan sonra şampiyonluk kaçsa da fikrim değişmez. Aykut Kocaman aklındaki oyun planı ve taktiksel düzenlemeleri sahaya yansıtabildiği ölçüde başarılı olacaktır.


Takımın başına geldiği zaman ?filmin nasıl başladığı önemli değil, filmin sonu önemlidir? demişti. İnancımız tam.


Bu filmin sonu mutlu bitecek...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar