Ankaragücü

Süper Lig şike skandalı ile boğuşurken bir yandan da iflasın eşiğine gelen kulüplerin sorunları gündemden düşmüyor. Son olarak Ankara'nın köklü kulüplerinden Ankaragücü'nün dağılmanın eşiğine gelmesi gözleri bu kulübe çevirdi.


Yönetimde başlayan ve Gökçek ile Cemal Aydın arasında bir savaşa dönüşen olaylar sonunda kulübü dağılmanın eşiğine getirdi.


Hemen hemen bütün oyuncular takımdan ayrılırken takımın transfer yapamaması dikkat çekiyor. Ayrıca uzun zamandır takım teknik adamsız çalışıyor.


Birçok futbolcunun transfer görüşmeleri yaptığı ve pazartesi günü alacaklarının yatırılmaması halinde Ankaragücü'nden ayrılacakları belirtilirken, bugünkü idmana ise as kadrodan sadece 8 futbolcu çıktı.


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise  eski Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın?ın kulübü yakınları ile kendi şirketi gibi kullandığını belirterek, ?Cemal Aydın Ankaragücü?nü yok etmiştir. Tarih onu affetmeyecek? demiş.


Böyle bir ortamda aklı selim her zaman galip gelmelidir. Ankaragücü'nün durumuna devletin en üst kademeleri el koymalı ve tarihi kulüp içine düştüğü bu açmazdan çıkmalıdır. Güçlü bir taraftar profiline sahip olan Ankaragücü takımının bu kötü günleri bir an önce atlatmasını ve lige eskisi gibi dönmesini temenni ediyorum.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar