Hayvan Partisi

Genç sivillerin öncülüğünde Türkiye'nin ilk "hayvan partisi" kurulmuş. Partinin şu anda "meclise" girme gibi bir amacı yok, yüzde 10 barajı düşerse belki diye not düşmüşler. Peki nasıl bir örgütlenme biçimini takip edecekler sorusuna Radikal gazetesinin Cumartesi günü yayınladığı şu röportajda cevap vermişler.

"Bir kediyi öldürdüğünüzde diğer kediler toplanamaz. O zaman onların yerine biz toplanabiliriz. Bu bize bir sorumluluk veriyor. Daha üstün olduğumuz için daha ayrıcalıklı olmuyoruz. Bu anlayışı yıkmaya çalışıyoruz biz. "Kurban Bayramlarına dair bir planınız var mı? sorusuna ise şöyle yanıt veriyor "Hayvan Partisi" üyesi...
"İnsanların kendi hayvanlarını kesme hakkı vardır. Bu dini bir ritüel ve dini gerekliliğine saygı duyulmalı. Bunu ayıplamak, insanlarda psikolojik baskı yaratmak da çok ayıp bir şey ama doğru kesildiğinden emin olmak lazım."Partinin resmi web sayfasına gitmek için buraya, Hollanda'daki "Party For Animals" hakkında ayrıntılı bilgi için de şuraya ve buraya göz atabilirsiniz.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar