Wordpress ve Tema Kararsızlığı

Wordpress'in en kötü yanlarından biri de benim için stabil bir tema seçememe halidir. Bir türlü "işte bu" diyebileceğim görsel açıdan gösterişli bir tema kullanamadım. Kod bilgim olmadığı için baştan tema yazma şansım yok. Bu nedenle piyasadaki mevcutlardan yararlanmak zorundayım. Bu aramalar sonucunda seo hocası'nın bu kullanışlı teması ile karşılaştım.Aslında bu temadan önce Endonezyalı bir yazılımcının free olarak dağıttığı news today diye bir tema kurmuştum. Fakat tema aşırı cpu kullanımına neden olunca mecburen biraz daha sade bir tema arayışına geçmek zorunda kaldım.


Malum, fazla eklenti ve ana sayfada çok resim olunca wordpress sorgulara yüklenerek cpu kullanımına neden oluyor. Zaten sınırlı bir trafiğimiz var onu da ağır bir sayfa ile iyice içinden çıkılmaz bir hale sokmayalım diye seo hocasının bu güzel temasını kullanmaya karar verdim.


Fakat ana sayfanın 80 sorgu civarında olması nedeniyle bunu da biraz daha azaltmayı düşünmüyor değilim.


Önemli olan yazdıklarımız ise gerisi teferruat diyerekten yazıyı noktalıyorum.


Takip eden arkadaşların yeni tema hakkındaki görüşleri ve temanın optimizasyonu konusundaki önerilerini de merakla bekliyorum...

Yorum Gönderme

2 Yorumlar

  1. bence gayet kullanışlı, güzel bir tema. Bende yıllardan beridir kullandığım temayı artık değiştireyim dedim. Daha çok eksiği var ama yavaş yavaş hallediyorum.

    YanıtlayınSil
  2. Valla hocam ben de temayı aktive ettim ama bir sürü sorun yaşıyorum. Sürekli sayfa tıkanıyor ve ara ara açılmıyor. Host firmasıyla görüşüyorum "hata loglarınıza bakın" uygulamanızdan kaynaklanıyor diyor. Ne yapacağım şaştım kaldım...

    YanıtlayınSil