General Mobile Discovery Yorum

Akıllı telefon piyasası her geçen gün yeni çıkan bir telefonla çeşitlenmeye devam ediyor. Bu telefonları incelerken en çok dikkat ettiğim nokta her zaman fiyat/performans oranı olmuştur. Çünkü belirli özelliklere sahip telefonlar genelde benzer fiyatlara sahip oluyor. Yazıda bahsedeceğim telefon General Mobile Discovery son derece agresif bir fiyat politikasıyla pazara girmiş durumda.


Telefonun 4 gb ve 16 gb olmak üzere iki modeli var. Ben 16 gb olanı üzerinde durmak istiyorum.


Fiyat rakiplerine göre son derece ucuz 699 TL.


Telefon aynı segmentte bulunan diğer rakipleri ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Ben burada kullanıcı için önemli gördüklerimi paylaşmak istiyorum.


 General Mobile Discovery Başlıca Özellikleri:

1.2 ghz Quad Core  işlemci

1 Gb ram

Micro Sd kart desteği 32 gb'a kadar.

Android 4.2 jelly bean

4.7 Ips hd ekran 1280*720 - 312 ppi değeri

8 Mp arka 2 mp ön kamera ve 1080 p video çekim kalitesi

1800 mah batarya

Bataryası dışında gözüme çarpan başka bir eksiklik yok gibi. Hemen hemen aynı özelliklere sahip s3'ten 400 TL daha ucuz olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

Gelen telefonun kutu içeriği ise:

1 Adet Telefon

1 Adet Kulaklık

1 Adet Batarya

1 Adet Ekran koruyucu

1 Adet Bağlantı Kablosu [ Şarj Aletinin Kablosu]

Telpa Garanti Belgesi

Kullanım Klavuzu

Üst düzey oyunlarda bile kasmayan telefonun internet hızı da muhteşem görünüyor. Ayrıca ısınma sorunu da minimumda. Klavyesi son derece kullanışlı olan telefonun ahize sesi de yeterli seviyede. Telpa'nın bu model için yazılımsal destek ekibi kurduğunu da ekleyerek bitirelim. Aşağıda telefonun videosunu izleyebilirsiniz. Bu fiyata alınabilecek ender şıklıkta telefonlardan birisi...

Yorum Gönderme

0 Yorumlar