Blog yazarlığına 2005 yılında başladım. "Alternatif Köşe Yazarınız" olarak başladığım bu konsept "Günlük Kişisel Gazete" ile yoluna devam etti.

Blog yazarlığına başladığım 2005 yılından beri akademik yazın alanına ilgi duydum. Bu nedenle zamanla bu alana yoğunlaştım. Temel ilgi alanlarım olan Güvenlik çalışmaları, Çin, ABD Dış Politikası, ve Güney Asya gibi konularda araştırmalar yapmaya giriştim. 

Uluslararası İlişkiler alanında "ABD Ordusunun hegemonik durumunu" konu aldığım yüksek lisans tezimi bitirdikten sonra Uluslararası Güvenlik alanında "ABD-Çin büyük güç rekabetini" konu alan doktora çalışmalarımı 2020 yılı içerisinde başarı ile tamamladım. Herhangi bir akademik kurumda görevli olmamakla beraber "bağımsız araştırmacı" olarak yoluma devam ediyorum.

Şimdi de burada akademik yazının hakemli dergide yayınlanan makale ya da tez vs. gibi kalıpların dışında da mümkün olabileceği konusuna odaklanmış durumdayım. 

Köşe yazısı formatının zorlandığı yeni bir serbest akademik metin yaratma amacıyla başladığım bu deneysel girişimi günlük ya da haftalık yazılarımla sürdürmeye çalışacağım.

Mümkün olduğunca her hafta yazmaya çalıştığım blog sayfamın geleceğe ufak bir dokunuş bırakması dileğiyle...